ROZBOR PÍSMA, GRAFOLOGICKÉ POSUDKY, TEST KRESBY STROMU A POSTAV
Hledat
Vytvořte si webové stránky

 

Člověk, který nikdy neplakal, nežil opravdový život.

Jan Werich

 

Nevědomí je příroda a příroda nikdy nelže.

C. G. Jung

Projekt NetStranky.cz doporučuje

 
Navigace: grafologie > Podklady ke grafologickému posudku

Podklady ke grafologickému posudku

edison.jpg

 

Potřebujete:

  • obyčejný bílý kancelářský papír A4, bez linek a obyčejnou propisku
  • na minimálně celou jednu stranu papíru napsat text včetně podpisu (nejlépe spontánní - "z hlavy", opisovaný text není vhodný) - lze formulovat jako dopis, případně zamyšlení, co od rozboru očekáváte apod.
  • vhodné je přiložit různé poznámky nebo texty psané v jiném časovém období, za jiné situace apod.
  • je potřeba uvést věk a pohlaví pisatele, levák/pravák, nejvyšší dosažené vzdělání, popř. současnou pozici v zaměsnání, rodinný stav
  • na samostatný bílý nelinkovaný papír A4 nakreslit strom (viz níže)
  • na další papír nakreslit postavy (viz níže)
  • nezapomeňte připojit písemný souhlas s grafologickým rozborem a kontakt (dle Etického kodexu by měl pisatel vždy souhlasit s vyhotovením rozboru svého rukopisu, ať už je zadavatelem on sám nebo třetí osoba)


Na rukopisu se mohou odrazit i krátkodobé vlivy způsobené změnou nálady, či náhlými stresovými situacemi. Ideální tak je, má-li grafolog k dispozici písemný materiál z různých časových období, z různých situací (poznámky psané jen tak "pro sebe", oficiální dopis apod.)

Kresba stromu:

Potřebujete obyčejný bílý nelinkovaný papír A4 a středně tvrdou obyčejnou tužku. Nakreslete jakýkoli strom, ne jehličnan ani palmu, jak nejlépe dovedete. Čas není omezen, obvykle stačí 1 - 15 min.

Kresba postav:

Na bílý nelinkovaný papír A4 nakreslete jakoukoli postavu. Potom nakreslete na druhou stranu papíru postavu opačného pohlaví. Uveďte pořadí, ve kterém byly postavy nakresleny.

U obou kreseb platí, že se nehodnotí výtvarné dovednosti.Doba pro zhotovení grafologického rozboru je zpravidla 1 - 3 týdny.

Následuje nejlépe osobní předání vyhotoveného rozboru zadavateli, důvodem je zpětná vazba pro grafologa, debata nad rozborem, případně zpřesnění informací. Je možné vyhotovený grafologický posudek zaslat e-mailem nebo poštou, i v tomto případě je potřeba zpětné vazby ať už telefonicky či e-mailem.

V případě, že budete mít zájem o rozbor rukopisu, napište mi, prosím, na e-mail: topkova.hana@gmail.com. Texty a kresby k rozboru zasílejte nejlépe poštou a sice na adresu uvedenou v Kontaktech.

 

 

 
© www.rozborpisma.com - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum